Kelime & Karakter Hesaplayıcı


Kelime: %%
Karakter: %%

Kelime Hesaplayıcı


Kelime Hesaplayıcı

 

 

Kelime hesaplayıcı sayesinde herhangi bir yazıdaki toplam karakter ve kelime sayısını öğrenebilirsiniz. Bu, ideal bir içerik oluşturma noktasında önem taşıyan detaylar arasındadır.

Kelime Hesaplama Aracı Ne İşe Yarar?

Anlık güncellenen bir editöre sahip bu araç, siz yazdıkça ve karakter kelime sayısını hesaplar. Dilerseniz herhangi bir yerden kopyaladığınız metni buraya yapıştırmak suretiyle de hesaplama yapabilirsiniz.

Metnin kaç harften, kaç karakterden ve kaç kelimeden meydana geldiğini bu araç ile öğrenebilirsiniz. (Harfler sayılırken boşluklar dâhil edilmez. Fakat karakterler hesaplanırken boşluklar da bu sayıya katılır.)

Makale yazarlarının sıklıkla kullandığı bu SEO aracı, kaliteli içerik üretimine yardımcı olur. İçerik uzunluğu doğrudan kaliteyi belirleyen bir faktör değildir. Ancak ayrıntılı bilgi vermeyi gerektiren bir içeriğin kısa yazılması veya birkaç paragraf ile açıklanabilecek şeyin sayfalarca anlatılması okuyucu deneyimini olumsuz etkiler.

Makalenin kaç kelime olması gerektiği yazılan içeriğin konusuna bağlıdır. Buna karar verirken ilk sayfada çıkan içerikleri inceleyip, onların ortalama kaç kelimeden oluştuğunu da hesaba katmalısınız. Rakiplerinizden daha uzun yazmak daha iyi sıralama alacağınız anlamına gelmez. İçeriğin kelime sayısını ortalama bir değerde tutmalısınız.

Aşırı uzun içerikler –deyim yerindeyse- ziyaretçilerin gözünü korkutur ve fazla ilgi çekmeyebilir. Bu da hemen çıkma oranını yükseltir, sayfa otoritesini düşürür. Gereğinden daha kısa olan içerikler ise kullanıcıya aradığı bilgiyi vermez.

Kelime hesaplayıcı ile içeriğinizin uzunluğunu kontrol edip buna göre düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Öte yandan bu aracın gelişmiş editörünü kullanarak, içeriğinizi bu editör üzerinde düzenleyebilirsiniz. Bilgi kutucuğu, yazılan kelime sayısını anlık gösterir. Hesaplama yapmak için herhangi bir butona tıklamanız gerekmez.

Kelime Hesaplayıcı Kullanımı Ücretli mi?

Hayır. Bu aracı herhangi bir sınırlama ile karşılaşmaksızın ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.