Rastgele Metin OluşturucuKelime: %%
Karakter: %%

Rastgele Metin Oluşturucu


Rastgele Metin Oluşturucu

 

 

Rastgele metin oluşturucu ile farklı uzunluklara sahip cümleler, paragraflar üreterek bunları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Lorem Ipsum metin oluşturucu olarak da bilinen bu araç, HTML öğeleri ekleyerek ve harici bağlantılarla zenginleştirerek kendi Lorem Ipsum'unuzu oluşturmanıza izin verir.

Klasik Lorem Ipsum metnini mutlaka görmüşsünüzdür: 'Lorem ipsum dolor sit amet.' diye başlar.

Peki onu kullanmak yerine, kişisel bir Lorem Ipsum metni hazırlamak daha eğlenceli olmaz mı?

Bizimle hemfikirseniz bu araçtan yararlanabilirsiniz. Öte yandan rastgele metin oluşturma aracı ile mizahi amaçlı kullanmak için de keyifli içerikler oluşturabilirsiniz.

Farklı kelime ve cümle kombinasyonlarıyla birbirinden sıradışı metinler ortaya çıkaran bu araç, özgün ve orijinal olmak isteyenlere hitap ediyor! İhtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü ve bir kaynak metin!

Bu metin jeneratörü ile elde ettiğiniz içerikleri hemen kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Rastgele Metin Oluşturucu Neden Kullanılır?

Yazılımcılar, tipograflar, grafik tasarımcılar, web tasarımcılar bu tür araçlara sıklıkla başvurur. Projeyi hazırlarken, âcilen bazı alanları doldurmaya ihtiyacınız varsa içerik yazabilecek birini aramak veya kendiniz uğraşmak yerine rastgele metin oluşturma aracından yararlanabilirsiniz.

Örneğin; bir site tasarlıyorsunuz, bazı yerlere –test amacıyla- metin eklemeniz gerekiyor. Bu durumda o kısımları boş bırakmamak için hemen bu aracımızdan yardım alabilir ve çalışmalarınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz.

Rastgele Metin Oluşturucu Nasıl Çalışır?

Elinizdeki metni ilgili alana ekleyin ve ‘Oluştur’ butonuna basın. Aracımız, metinde yer alan sözcük öbeklerini kullanarak bambaşka bir içerik meydana getirecek.

Rastgele Metin Oluşturucu Özellikleri

  • Paragraf uzunluğunu ve sayısını siz belirleyebilirsiniz.
  • Her cümle iin minimum ve maximum kelime sayısı atayabilirsiniz. Aynı şekilde, her paragrafın en az ve en fazla kaç cümleye sahip olması gerektiğine siz karar verebilirsiniz.
  • Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi linkler veya HTML öğeleri ilâve edebilirsiniz.
  • Yazının tamamını veya bazı noktalarını italik, kalın, altı çizili gibi özelleştirmelerle vurgulayabilirsiniz.
  • Yazı boyutu ve yazı tipi gibi detayları ayarlayabilirsiniz.
  • H1, H2, H3, H4, H5 başlıklar hâlinde düzenleyebilirsiniz.
  • Sırasız veya sıralı listeler kullanabilirsiniz.
  • Herhangi bir kullanım limiti veya ücreti yoktur.
  • HTML5’in standart metin formatını kullanır. Oluşturduğunuz içeriği herhagi bir metin düzenleyiciye (Not Defteri, Wrd gibi) ya da zengin metin alanına (WordPress içerik düzenleme bölümü vs.) yapıştırabilirsiniz.