HTML Şifreleme


Yükleniyor...

HTML Şifreleme


HTML Şifreleme

 

 

HTML şifreleme aracı sayesinde elinizdeki HTML kodlarını şifreleyerek daha güvenli bir hâle getirebilirsiniz. Sitenizdeki riskli durumları önlemek amacıyla kullandığınız kodları şifre ile koruyarak başkalarının erişmesini önleyebilirsiniz. Aracın kullanımı ücretsizdir.

HTML Şifreleme Ne İşe Yarar?

Bu araç ile, internet sitenizi olası risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Sitenizdeki HTML kodlarını güçlü şifreleme yöntemleriyle karmaşık duruma getirerek çözümlenmesini imkânsız kılabilirsiniz.

HTML Şifreleme Neden Önemli?

Bütün internet siteleri her an saldırı ihtimâliyle karşı karşıyadır. HTML şifreleme, bu olasılığın önüne geçmek ve kodların üçüncü şahıslar tarafından kullanımını engellemek için tercih edilen bir yöntemdir. Yani kodları dışarıya karşı gizler.

Sizinle aynı kulvarda yarışan rakip sitelerin sahipleri, hit ve sıralama konusundaki başarınızı çekemiyor ve sizi düşürmek istiyor olabilir. Bunun için etik olmayan yollara başvurarak size zarar vermeye çalışabilir.

Kendinizi bu basit saldırılardan korumak için HTML şifreleme aracından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan; sitenizdeki tasarımları, kodları bu yöntemle rakiplerinizden saklayabilir, size özgü kodların ve tasarımların ele geçirilmesini engelleyebilirsiniz.

HTML Kod Şifreleme ve Çözme

HTML kod şifreleme aynı zamanda HTML encode olarak bilinir. Bu kodların çözümlenmesi ise HTML decode adını alır. Şifreleme sayesinde önce kodları karmaşık bir yapıya dönüştürür, ardından bunu tekrar basit düzeye çevirir ve yeniden okunabilir duruma getirirsiniz.

HTML Şifreleme Nasıl Kullanılır?

Hangi HTML kodlarının şifrelenmesini istiyorsanız, onları aracımızın ilgili kısmına ekleyin. Kodları kopyala-yapıştır yöntemiyle panele ekledikten sonra ‘Şifrele’ butonuna tıklayın. Böylece kodlar hızlı bir şekilde, otomatik olarak şifrelenecektir.

Aldığınız bu kodlar sitenizde kullanıma hazırdır. Rakipleriniz bunları incelese dahi, herhangi bir şey anlayamayacağı için o kodlarla size zarar veremeyecektir. Sitenizin güvenliği için önemli bir adım olan HTML şifreleme ile projelerinizi sağlama alabilirsiniz.