Google Ban Kontrolü


Loading...

Google Ban Kontrolü


Google Ban Kontrolü

 

Google ban kontrolü sayesinde istediğiniz bir alan adının Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını öğrenebilirsiniz.

Google ban, bir domainin kara listeye alınarak arama sonuçlarından çıkarılması anlamına gelir. Bu durum sitenin trafiğini büyük ölçüde düşürür. Kimse projelerini böyle bir domain üzerine kurmak istemez.

Yeni bir domain almayı düşünen kişilerin yapması gereken ilk şeylerden biri Google ban kontrolüdür. Bu sayfada yer alan Google ban kontrol aracı ile sorgulama işlemlerinizi saniyeler içinde gerçekleştirebilir, domainin ban durumunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Google Ban Nedenleri

  • Aşırı optimizasyon, sitenizin Google tarafından spam olarak algılanmasına yol açabilir. İçeriklerinizde çok fazla anahtar kelime kullanmanız buna örnektir. Böyle bir durumda siteniz cezalandırılarak arama sonuçlarında görünmesi engellenir. İndex ve sıralama problemleri yaşamaya başlarsınız.
  • Robots.txt sorunları da arama sonuçlarında görünür olmanızı önleyebilir.
  • Ayrıca aldığınız backlinklerin bir süre sonra silinmesi Google’ın sitenizi cezalandırmasına sebebiyet verebilir.
  • Spam sitelerden backlink alımı yapmak Google ban sebeplerinden bir diğeridir.
  • Sitede zararlı kodlar mevcutsa veya Google politikalarına uymayan içerikler varsa banlanması yüksek bir ihtimâldir.
  • Siteye uzun müddet erişim sağlanamaması durumunda Google bu siteyi kara listeye dâhil eder.
  • Link Farming, kopya içerik, çok sayıda spam e-posta göndermek, Excessive Links ve Cloaking gibi yöntemler de Google ban nedenleri içerisindedir.

Google Ban Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bu sayfada bulunan ilgili kutucuğa herhangi bir domain yazmanız yeterlidir. Aracımızın kullanımı ücretsiz ve sınırsız olup, istediğiniz kadar sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece hangi domaini satın alacağınıza karar verirken daha doğru bir değerlendirme yapabilirsiniz. Google’da banlı olan domainlere yatırımda bulunmak sizi hem maddi, hem manevi bakımdan pek çok zarara uğratabilir.

İşte Google ban kontrolü ile bunun önüne geçmeniz mümkündür. Bu şekilde alan adının önceden kötü amaçlarla kullanılıp kullanılmadığını belirleyebilir, işinize yaramayacak bir domaine para vermekten korunursunuz.