Google Adsense Kazanç Hesaplama


Loading...

Google Adsense Kazanç Hesaplama


Google AdSense Kazanç Hesaplama

 

 

Google AdSense kazanç hesaplama aracı sayesinde aylık gelirinizi tahmini olarak hesaplamanız mümkündür. Web sitenizden AdSense vasıtasıyla para kazanmaya çalışıyorsanız, bu araç yardımıyla muhtemel kazancınız hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Google AdSense Nedir?

Kişilere Youtube kanalı veya web sitesi üzerinden kazanç sağlama imkânı tanıyan bir Google servisidir. Blog sitelerinden haber sitelerine varana kadar birçok platform Google’ın bu hizmeti sayesinde ciddi gelir elde eder.

Youtube içerik üreticileri de AdSense’ten ödeme alır. İnternetten para kazanmanın en pratik ve keyifli yollarından biri olan Google AdSense, içeriklere yerleştirilen reklamlardan kazanç sağlama olanağı sunar.

Böylece kişiler sitesindeki sayfalarda veya Youtube videolarında reklamlar göstererek bunlar tıklandıkça belli oranda kazanç sağlar.

Reklamları sitenize otomatik reklam yerleşimiyle ekleyebilir, ayrıca bunu WordPress ayarlarından veya tema ayarlarından da yapabilirsiniz.

Bunun için sitenizin AdSense politikalarına uygun olması gerektiğini bilmelisiniz. Sitenizde özgün ve kaliteli içeriklere yer vermeli, yasadışı içerik barındırmamalısınız.

Google AdSense Gelir Hesaplama Aracı Ne İşe Yarar?

Web sitenizden ne miktarda kâr elde edebileceğinizi tahmini olarak gösterir. Tıklama başına ve reklam gösterim başına internet sitesinden gelir sağlayanlar için son derece kullanışlıtır.

Fakat bu aracın göstereceği veriler kesinlik ifade etmez. AdSense kazancının çeşitli faktörlere göre değiştiğini unutmamalısınız. Bu aracı yalnızca kazancınız ile ilgili tahmin yürütmek için kullanabilirsiniz.

Google AdSense Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bunu takribi olarak hesaplayabilmek için şu veriler kullanılır:

  • TBM (Tıklanma Başı Maliyet)
  • TO (Tıklanma Oranı)
  • Günlük Ziyaretçi Sayısı

Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek olası AdSense kazancınızı şu şekilde görüntüleyebilirsiniz:

  • Günlük Gelir ve Günlük BBG Geliri
  • Aylık Gelir ve Aylık BBG Geliri
  • Yıllık Gelir ve Yıllık BBG Geliri
  • Günlük, Aylık, Yıllık Tıklama