Bugün Düşecek Domainler

Loading...

Bugün Düşecek Domainler


Bugün Düşecek Domainler

 

 

Bugün düşecek domainler hangileri? Diye merak ediyorsanız, sayfamızdaki araç yardımıyla görüntüleyebilirsiniz. Ne zamandır güzel bir domain yakalamak istiyor fakat bir türlü bulamıyor musunuz?

Hayata geçirmek istediğiniz projeleriniz var ancak hiçbir alan adı size, ‘işte aradığım bu!’ dedirtemedi mi? Domain yatırımcılığıyla uğraşıyor, kaliteli alan adlarını yüksek fiyata satarak kâr elde etmek mi istiyorsunuz?

Bütün bu hedeflerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştıracak olan gelişmiş aracımızı deneyin! ‘Bugün Düşecek Domainler’ adıyla hizmetinize sunduğumuz bu araç, harika domain fırsatlarını değerlendirmenize yardımcı olacak.

Bugün Düşecek Alan Adları

Domain sektöründe yoğun bir rekabet vardır. Alan adı piyasası her daim oldukça hareketlidir. Burada yer edinmek istiyorsanız –deyim yerindeyse- hedefi 12’den vurmanızı sağlayacak alan adları bulmanız gerekir.

Akılda kalıcı, marka olma potansiyeline sahip, jenerik veya kısa domainler bulmayı amaçlıyorsanız ‘Bugün Düşecek Domainler’ aracımızdan yararlanın.

Düşen ve yakın zamanda düşecek alan adlarını bu listeden takip edebilir, işşinize yarayacak onlarca domain alternatifi keşfedebilirsiniz.

Domain Ne Zaman Düşer?

Bu sorunun cevabı alan adının kayıt süresine göre değişir. Registrar firma, kayıt süresi bittiği halde yenilenmemiş domainleri askıya alır.

Bu süre, domainin tescil edildiği son tarihten itibaren 66-72 gündür. İlk 30 günlük dönem ‘Registrar-Hold’ sürecidir.

Birinci ayda önce DNS askıya alınır. Bu aşamada kayıt henüz tam olarak silinmiş sayılmaz.

Domainin sahibi, süresi sona ermiş alan adını isterse yenileme ücretini ödeyerek geri alabilir.

İkinci 30 gün ise ‘Redemption-Period’ aşamasıdır. Bu süre zarfında da yine kayıt yenileme yaparak domaini kullanmaya devam etmek mümkündür. Ancak normalde ödenecek süre uzatma ücretinin daha fazlası istenir.

Son etap ise ‘Pending-Delete’ olarak adlandırılır. Bu, yalnızca 6 günlük bir zaman dilimini kapsar. Yenileme yapılmazsa domain kaydı silinir ve boşa düşmüş olur. Yani başkası tarafından satın alınıp kaydedilebilir.