Hreflang Oluşturucu


Loading...

Hreflang Oluşturucu


Hreflang Oluşturucu

 

Hreflang Oluşturucu ile siteniz için gerekli olan bu HTML meta etiketini doğru bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hreflang etiketi; yayınlanan sayfanın arama motorları tarafından hangi bölgede ve hangi dilde olduğunun algılanmasını sağlar.

Hreflang etiketi nedir?

Bu; servis ettiğiniz sayfaların farklı bölgeler ve diller için geçerli olup olmadığını gösteren bir HTML etiketidir.

Meselâ, web sitenizdeki bir sayfanın anadili Türkçe fakat Japonca ve Fransızca versiyonları da mevcut diyelim. Bu durumda hreflang HTML etiketi kullanarak bu dilleri tercih eden ziyaretçilerin hangi sayfaya yönlendirileceğini belirleyebilirsiniz.

Hreflang Etiketi ne işe yarar?

Kullanıcıları, ilgili bölgenin veya dilin sayfasına yönlendirmenize imkân tanır. Arama motorlarını bu diller ve bölgelerden haberdar etmenizi sağlar.

Kullandığınız HTML etiketi arama motoru botlarına doğru sinyaller göndererek onları alâkalı sayfalara yönlendirecektir. Bu ise tarama, indexleme ve sıralama konusunda sitenize katkıda bulunacaktır.

Hreflang Kullanımı Nasıl Olur?

Web sitelerinizin ana diline ve yayın yaptığı diğer dillere, ana bölgesine ve diğer bölgelere uygun etiketleri Nofey Hreflang Oluşturucu ile üretebilirsiniz.

Bunlar <head> etiketlerinin arasında yer almalıdır. Siteye alternatif bir dil ekleyecekseniz, ilgili dile ait geçerli bir sayfanın olmasına özen göstermelisiniz. Kullanıcılarınıza doğru bir sayfa sunamazsanız bu durum hemen çıkma oranını yükseltecek ve hitlerinizi düşürecektir.

Hreflang Oluşturma Aracı Ne İşe Yarar?

Yayında olan sayfanız farklı dil seçeneklerine sahip olabilir. Örneğin sayfanızı hem İngilizce hem de Türkçe sunuyorsunuzdur. Bu durumda, ilâve dil seçeneklerini Hreflang etiketi ile arama motorlarına bildirirsiniz.

Bunu düzgün bir biçimde yapabilmek için Hreflang etiketi oluşturma aracı kullanabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir hataya mahâl vermemiş ve sitenizin teknik SEO’sunu olumsuz etkilememiş olursunuz.

Hreflang Oluşturucu Nasıl Kullanılır?

Sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girin:

  • Domain veya URL
  • Bölge
  • Varsayılan dil

Ardınan ‘Oluştur’ butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.