Site Benzerlik Oranı Bulma


Loading...

Site Benzerlik Oranı


Site Benzerlik Oranı

 

Site benzerlik oranı aracı sayesinde sayfalarınızın özgünlük durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu, SEO açısından büyük öneme sahiptir. Bir sayfanın başka sayfa ile benzerlik taşıması arama motorlarındaki değerini düşürür.

Benzer sayfa sayısı ne kadar fazlaysa SEO puanınız da o kadar olumsuz etkilenir. Sayfalarınızın özgünlüğünü artırabilmek ve mevcut kopya içerikleri tespit edebilmek için Site Benzerlik Oranı isimli aracımızdan yararlanabilirsiniz.

Site Benzerlik Testi Ne İşe Yarar?

Herhangi bir sayfanın, başka bir sayfayla ne kadar benzerlik gösterdiğini bu araç sayesinde ölçümleyebilirsiniz. Hataları belirleyerek daha kolay bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Ayrıca web site benzerlik oranı karşılaştırması yaparak sitenizin rakip sitelerle ne kadar benzerlik taşıdığını da görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle onlardan daha farklı ve daha iyi olmak için çalışmalarınızı bu yönde optimize edebilirsiniz.

Kaliteli ve özgün içerikler üretmek için yeni stratejiler geliştirebilir, sitenizi içeriksel bakımdan daha iyi optimize edebilirsiniz.

Site Benzerlik Oranı Nasıl Çalışır?

Kendi sitenizin adını ve farklı bir sitenin adını ilgili kutucuklara girerek sorgulama yapabilirsiniz. Böylece, bir sitenin diğer siteye yüzde kaç oranında benzediğini bulabilirsiniz.

İki alan adını birbiriyle mukayese eden bu araç, sitelerin içeriklerini değerlendirerek benzerlik yüzdesini bulur.

Benzerlik Oranı Kaç Olmalı?

Aynı sektörde faaliyet gösteren sitelerin anahtar kelimeleri tabii ki birbirine benzeyebilir. Bu gayet normal bir durumdur. Fakat iki site arasındaki benzerlik oranı %35 - %45’ten daha yüksek olmamalıdır.

Bu değerlerin altında benzerlik oranı herhangi bir problem teşkil etmez. %45 ve üzeri benzerlik oranı ise sitenin büyük ölçüde kopya olduğu anlamını taşır. Özgünlük kriterini karşılamayan sitelerin arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmesi mümkün değildir. İşte bu araç, kaliteli ve yüksek hitli bir web sitesine sahip olmanız noktasında işinizi kolaylaştıracaktır.