Mobil Uyumluluk

px
px

Loading...

Ücretsiz Mobil Uyumluluk Test Aracı


Mobil Uyumluluk

 

Mobil uyumluluk aracı ile web sitenizin arama motoru kriterleri doğrultusunda mobil uyumlu olup olmadığını denetler. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu araç, kritik hataları göstererek gereken optimizasyonları başarıyla gerçekleştirmenize yardım eder.

Temanızdaki uyumsuzluk durumlarını da yine bu araç yardımıyla öğrenebilirsiniz. Elde ettiğiniz veriler ışığında çalışma yaparak site hızınızı ideal seviyeye getirebilir, sitenizdeki mobil uyumluluk sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk Nedir?

İnternet sitelerinin telefonlara, tabletlere ve diğer cihazlara entegre edilebilecek şekilde esnek bir yapıya sahip olması ‘mobil uyumluluk’ diye tanımlanır.

Mobil uyumlu tasarımlar bütün platformlarda ve farklı ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenebilir.

Modern bir web sitesine sahip olmanız, ziyaretçilerinize üst düzey kullanıcı deneyimi sunabilmeniz mobil uyumluluğa bağlıdır.

Bu sayede sitenizin hemen çıkma oranı düşer, sayfalarınızdaki oturum süresi artar. Hedef kitleniz size her an, her yerden rahatlıkla ulaşabilir. Onlarla aranızdaki bağı güçlendirirsiniz.

Okunabilir yazı fontları, açılabilir menüler, otomatik boyutlandırılan görseller ve responsive tasarım ile sitenizi kusursuz bir hâle getirebilirsiniz.

Tüm bunları gerçekleştirebilmek için mobil uyumluluk kontrol aracı ile sitenizi test edebilirsiniz.

Doğru ve Kapsamlı Mobil Uyumluluk Testi

Mobil uyumluluk test aracı sayesinde web sitenizin tasarımsal ve yazılımsal olarak mobil uyumluluğunu kontrol etmeniz mümkündür.

Bu şekilde çalışmalarınıza daha iyi yön verebilir, site içi SEO optimizasyon sürecinizi daha başarılı bir biçimde yönetebilirsiniz.

Böylelikle sitenizin daha hızlı ve stabil çalışmasını sağlayabilir, tıklanma ve gösterim oranınızı yükselterek reklam gelirlerinizi artırabilirsiniz.

E-ticaret sitesine sahipseniz, potansiyel müşterilerinizi kaçırmamak için sitenizde mobil uyumluluğa önem vermelisiniz. Öte yandan bu özellik, tüm sitelerin arama sonuçlarında daha iyi sıralama alabilmesi için gereken en önemli kriterlerden biridir.

Mobil Uyumluluğu Nasıl Test Edilir?

  • Hangi sayfayı mobil uyumluluk açısından taramak istiyorsanız, o sayfanın URL adresini ilgili kutucuğa girin.
  • Aracımız, belirttiğiniz sayfa için gerekli kontrolleri gerçekleştirecek ve sonuçları ayrıntılı olarak gösterecektir.
  • Bunu yaparken değişik ekran boyutları ve cihaz türleri için tarama gerçekleştirecek, böylece en doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.
  • Mobil dünyadan geri kalmamak ve trendlere ayak uydurmak istiyorsanız, mobil uyumluluk aracından hemen şimdi faydalanın!