KDV Hesaplayıcı

Fiyat bilgisi giriniz.
%

Ücretsiz KDV Hesaplayıcı


KDV Hesaplayıcı

 

 

KDV hesaplayıcı ile fiyatların KDV dâhil ve hariç tutarlarını hesaplayabilirsiniz. Bilindiği gibi KDV, Katma Değer Vergisi anlamına gelir. Bu, alış-satış işlemleri sırasında devlete ödenmekte olan bir tutardır.

Katma değer vergisi nedir?

1984 tarihinde kabul edilmiş olan 3065 sayılı kanuna göre, hizmet ve mal tesliminde alıcıların satıcılara ödemekle yükümlü olduğu tüketim vergisine KDV denir. Böylelikle, malın üretiminden başlayıp nihâi tüketim aşamasına kadar geçen süreç boyunca her aşamadaki katma değer vergilenmiş olur.

Hesaplanan KDV nedir?

İşletmenin, gerçekleştirdiği hizmet ve mal teslimi için tüketicilerden tahsil ettikleri katma değer vergi tutarlarının toplamıdır.

İndirilecek KDV nedir?

İşletmenin, teslim aldığı hizmetlerde ve mallarda satıcılara ödemiş oldukları KDV tutarlarının toplamıdır.

KDV Hesaplayıcı Ne İşe Yarar?

Müşterilerinize fatura keserken veya farklı işlerinizde %18, %8 veya %1 gibi KDV değerlerini hesaplamaya ihtiyaç duyuyorsanız bu araçtan yararlanabilirsiniz. Fatura kesimi esnasında KDV tutarının yanlış yazılması sıkıntı oluşturur. İşinizi şansa bırakmamak için KDV hesaplayıcısından faydalanabilirsiniz.

KDV Hesaplama Nasıl Yapılır?

  • Tutar türü kısmına gelin ve ‘KDV hariç’ şeklinde değiştirin.
  • KDV miktarını belirleyin.
  • Satış yaptığınız miktarı yazın.
  • Böylece KDV dâhil tutara ulaşmış olacaksınız.

Kdv Beyannamesi Hesaplama

Bu işlemin en kolay ve pratik yolu internet üzerinden çevrimiçi araçlarla hesaplamaktır. KDV Beyannamesi’nin vergi dairesine ayın en geç 24.’üne kadar teslim edilmesi gerekir.

KDV hesaplama formülleri kafanızı karıştırıyorsa KDV hesaplayıcı ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. KDV'den matrah bulmaya ihtiyacınız varsa önce vergi tutarını bilmeye ihtiyacınız vardır. Daha sonra ‘KDV Tutarı / (Vergi Oranı/100)’ formülüyle matrah oranını bulabilirsiniz.

KDV hesaplama aracı sınırsız ve ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Aracımız sorunsuz çalışmakta olup size her zaman doğru sonuçları sunar.