Site içi Kelime Analiz


Yükleniyor...

Kelime Analizi


Kelime Analizi

 

 

 

Kelime analizi; SEO uyumlu, kullanıcı odaklı ve iyi bir sıralama elde etme potansiyeli yüksek içerikler yayınlamanız için büyük önem taşır. Sitenizdeki ürün ve kategori açıklamalarında, blog yazılarında hangi alt başlıkları ve anahtar kelimeleri kullanacağınızı doğru belirlemeniz gerekir.

Bu şekilde hem arama motorlarına, hem de ziyaretçilerinize hitap eden; ilgi çekici, kaliteli, doyurucu içeriklere sahip olabilirsiniz.

Kelime analizi aracı sayesinde, en çok işinize yarayacak kelimeleri belirleyebilirsiniz. Yüksek aranma hacimli fakat rekabet oranı düşük kelimelere bu araç yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Kelime Analizi Nedir?

Belli anahtar kelimelerin veya kelime gruplarının arama motorlarındaki istatistiklerini görüntüleme işlemine ‘kelime analizi’ denir. Bunu, sadece tek bir web sitesi özelinde de gerçekleştirebilirsiniz. Yani bir internet sitesi tarafından kullandığı anahtar kelimelerin istatistiklerini çıkarabilirsiniz.

En çok aranan fakat zorluk seviyesi az olan kelimelere yönelik içerikler üretmek, sizi arama motorlarında kolay bir şekilde yükseltir.

Kelime Analiz Aracı Neden Önemli?

Bir konuda; internetteki en güzel, en detaylı içeriği yazsanız bile, doğru anahtar kelimeleri doğru oranda kullanmazsanız başarı elde etmenizin çok zor olacağını bilmelisiniz. İçeriklerin temelini anahtar kelimeler oluşturur. Temeli düzgün olmayan içeriklerin, binlerce rakip içerik arasından sıyrılması mümkün değildir.

Kelime analiz araçları sayesinde belirlediğiniz kelimelerin rekabet oranlarını öğrenirsiniz. Bunların ortalama ne kadar hit getireceğini de gösteren bu araçlar, hangi kelimelerin daha fazla trafik sağlayacağını bulmanıza imkân tanır.

Ayrıca, elinizdeki anahtar kelimelere benzer farklı kelime grupları da sunar. Böylece içeriklerinizde çeşitlilik meydana getirebilir, değişik anahtar kelimelerle zengin muhtevalı yazılar hazırlayabilirsiniz.

Öte yandan, rakip web sitelerin kelimelerine de bu araç yardımıyla ulaşabilirsiniz. Onlar en çok hangi kelimelerden hit alıyor? Bu sayfalarda hangi anahtar kelimelere yer vermişler?

Bunun gibi soruların cevaplarını kelime analiz aracı verir. Bunlar, SEO stratejilerinizi şekillendirirken oldukça işinize yarar.

Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Nofey kelime analiz sorgulama aracını kullanmak için, ilgili alana hedef internet sitesinin adresini yazmanız yeterlidir. Bu sayede hem kendi sitenizin, hem başka sitelerin anahtar kelimeleriyle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.