İP Class Sorgulama

Lütfen alan adlarını alt alta girmeye özen gösteriniz.

Loading...

İP Class Sorgulama


İP Class Sorgulama

 

 

IP Class Sorgulama aracı ile istediğiniz adreslerin hangi Class sınıfında bulunduğunu öğrenebilirsiniz. (A, B, C gibi.) Etki alanlarını toplu girerek de sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

IP Class Sorgulama Nedir?

IP adresleri farklı sınıflara ayrılır. Herhangi bir IP adresinin yer aldığı sınıfı bilmek istiyorsanız sorgulama yapabilirsiniz.

Öte yandan, IP adreslerinin birden fazla domain barındırıp barındırmadığını da yine bu sorgulama işlemiyle öğrenmeniz mümkündür.

IP Class Sorgulama Ne İşe Yarar?

Bu işlem ile, bir IP’nin toplam kaç alan adını bir arada barındırdığını öğrenebilirsiniz. Farklı web siteleri aynı IP’yi kullanıyorsa bu durum çeşitli sorunlara yol açabilir. Örneğin web sitesinin hızında yavaşlama veya sıralamada düşüş gibi olumsuzluklar gözlemlenebilir.

Aynı IP adresine bağlı siteler arama motorları tarafından kara listeye alınmışsa yani spam kabul ediliyorsa bu, büyük oranda trafik kaybettirecektir.

IP Class sorgulaması yaparak sitelerde böyle bir durum olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Sitelerin aynı IP Class’ı kullanıp kullanmadığını görüntüleyerek sıralamalarınızın zarar görmemesi adına gereken önlemleri alabilirsiniz.

IP Class Kontrolü Nasıl Yapılır?

IP Class kontrol aracı ücretsiz olarak çalışır. Abonelik, kayıt ve benzeri işlemlere gerek yoktkur. Tek veya çoklu sorgulara izin veren araç hızlı, pratik kullanımıyla avantaj sağlar.

Farklı domainlerde sorgulama yapmayı mümkün kılan Class IP sorgulama aracı, hatasız sonuçlar sunar. Web sitelerinin IP adreslerini ve IP sınıfını gösteren araç, dilediğiniz kadar sorgulama işlemini destekler.

IP Class sorgulama nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız, uygulayacağınız adımların şunlardan ibaret olduğunu bilmelisiniz:

  • Aracın üzerindeki alan adı bölümüne ilgili sitenin domain adresini yazın.
  • Birden çok domain girecekseniz hepsinin ayrı satırda listelendiğinden emin olun.
  • ‘Gönder’ / ‘Sorgula’ butonuyla işleminizi başlatın.
  • Karşınıza çıkan ekranda sitenin IP adresini görecek ve Class bilgisine ulaşacaksınız.