Site Hız Testi


Loading...

Site Hız Testi


Site Hız Testi

 

Site hız testi aracı sayesinde sayfanızın açılma süresini öğrenebilir, geç açılan sayfalarınızı tespit ederek yavaşlığın neden kaynaklandığını kolayca belirleyebilirsiniz.

Farklı sitelerin açılma hızlarını birbiriyle karşılaştırabilir, rakiplerinizin site açılış hızlarıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Site Hız Testi Neden Önemli?

Kullanıcı deneyiminin ilk adımı sitenin ideal hıza sahip olmasından geçer. 2-3 saniyelik gecikme bile, ziyaretçilerinizin hemen o anda sitenizi terk etmesi için yeterli olabilir. Bu da trafiğinizin ve geri dönüşüm oranlarınızın büyük ölçüde azalacağı anlamına gelir.

Ayrıca site hızı, teknik SEO için önemli bir faktördür. Yeterince hızlı olmayan web siteleri arama motorlarında index ve sıralama sorunları yaşayabilir.

Site hız testi aracı ile sayfanızın PageSpeed değerlerini öğrenebilir, herhangi bir sorun varsa bunu rahatlıkla görüntüleyerek gerekli müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Site Hız Testi Avantajları

  • Sayfalarınızın açılış hızlarını görün.
  • Site hızına olumsuz etkide bulunan faktörleri öğrenin.
  • Ulaştığınız sonuçlara göre nasıl bir çalışma yapmanız gerektiğine karar vererek site hızınızı maximum düzeye getirin.
  • Böylelikle SEO puanınızı ve sitenizdeki oturum süresini artırın, hemen çıkma oranınız düşürün, kullanıcılarınıza daha keyifli bir gezinme deneyimi sunun.

Site Hız Testi Nasıl Çalışır?

Bu araç, hem mobil hem de masaüstü görünüm için ayrı optimizasyon sonuçlarını görmenize ve bunları birbiriyle mukayese etmenize imkân tanır.

Bunu yaparken DOM Content Loaded (DCL) ve First Contentful Paint (FBP) gibi pek çok değeri ölçümler.

Değişik algoritmalarla site hızını her yönden test eden bu araç doğru ve net sonuçlar verir. Böylece elde ettiğiniz veriler doğrultusunda site hızını iyileştirmeniz ve sayfalarınızı daha iyi optimize etmeniz mümkün olacaktır.

Tek yapmanız gereken şey site adresinizi ilgili kutucuğa yazıp kontrol butonuna tıklamaktır. Hataları ve yapılması gereken iyileştirmeleri sonuçlar kısmından analiz edebilirsiniz. Bu sayede sitenizin daha performanslı ve hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

İstediğiniz sayıda sitenin hızını bu araçla test edebilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Güncel Core Web Vitals kriterlerinden yararlanarak ölçüm yapan site hız testi aracı, size her zaman en doğru verileri sunar.