DA - PA Sorgulama

Loading...

Ücretsiz DA - PA Sorgulama (Domain Authority - Page Autorithy)


Ücretsiz DA-PA Sorgulama

 

 

 

Ücretsiz DA-PA sorgulama aracı ile alan adlarının ve sitelerdeki belirli sayfaların, arama motorlarındaki otoritesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu işlemi domain veya özel bir URL bazında gerçekleştirebilirsiniz.

DA-PA Nedir?

  • DA: Açılımı, ‘Domain Authority’ şeklindedir. Bu skor, alan adının tamamını kapsar. Yani sitenin genel puanını ifade eder.
  • PA: Bunun açılımı ise ‘Page Authority’ şeklindedir. Alan adı içinde yer alan sayfaların skorunu ölçümlemeye yarar. Tek bir sayfa belirterek sorgulama yapmazsanız, bütün sayfaların genel ortalaması baz alınır.

 DA-PA derecelendirmesi 0-100 arasında yapılır.

DA-PA Neden Önemli?

Bunlar, sitelerin ve sayfaların kalitesini gösteren önemli metriklerden biridir. DA-PA değeri yüksek web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralara yükselmesi daha kolaydır.

DA ve PA Değerleri Kaç Olmalı?

Bu değerlerin 0-10 arasında olması 'çok kötü' anlamına gelir. 10-20 arası da yine kötü kabul edilir. 20-30 arası DA-PA değerleri ortalamanın biraz üzerindedir. 30 ve üzeri ise o sitenin kaliteli olduğunu gösterir.

DA-PA Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bunun için sayfamızda bulunan metin kutucuğuna istediğiniz bir sitenin alan adını veya herhangi bir sayfanın URL adresini girmeniz yeterlidir. Ücretsiz DA-PA sorgulama aracı size, domain ve sayfa otoritesiyle ilgili en güncel ve doğru bilgiyi sunacaktır.

Sorgulama aracımız Moz verilerine dayanarak ve tamamen ücretsiz bir şekilde çalışır.

Bu skorlar, SEO konusunda nasıl bir strateji izlemeniz gerektiğini belirlemenize yardım eder. Sitenizi henüz yeni açtıysanız veya eski olmasına rağmen fazla içerik yayınlamadıysanız DA-PA değerinizin düşük olması normaldir.

Bu skoru yükseltmek için düzenli, özgün ve kaliteli içerik eklemeye özen göstermeli, sitenizin iç SEO çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Bunun ardından sıra; backlink alımı, tanıtım yazısı gibi dış SEO çalışmalarına gelecektir.